Zostań wolontariuszem Nocy Świątyń w Warszawie!

Stowarzyszenie Warszawa Wielu Religii, które koordynuje Noc Świątyń, poszukuje wolontariuszy, którzy chcieliby wesprzeć nasz zespół i włączyć się w organizację tegorocznej Nocy Świątyń w Warszawie, która odbędzie się w sobotę 21 września.

👉 Szukamy osób:
- Które ukończyły 16 lat
- Dyspozycyjnych w podanych w formularzu terminach
- Komunikatywnych, otwartych i zaangażowanych
- Odpowiedzialnych i wywiązujących się z powierzonych im zadań

👉 Głównymi zadaniami wolontariuszy będą:
- Współpraca ze świątyniami biorącymi udział w wydarzeniu
- Dystrybucja ulotek i plakatów przed wydarzeniem
- Obsługa uczestników wydarzenia, podczas jego trwania (udzielanie informacji, pilnowanie harmonogramu, liczenie uczestników)
- Pomoc przy organizacji wydarzeń towarzyszących

👉 Oferujemy:
- Pracę w “młodym dynamicznym zespole” i u “lidera rynku”!
- Zaświadczenie o odbyciu wolontariatu
- Doświadczenie w organizacji jedynego takiego wydarzenia kulturalnego
- Okazję do lepszego poznania innych kultur i religii
- Możliwość włączenia się w dalsze działania stowarzyszenia

Wszystkich chętnych prosimy o wypełnienie formularza.
➡️  https://forms.gle/tbUNvyzDs96S7zrr6  ⬅️

Rekrutacja trwa do końca czerwca. 

---

Idea Nocy Świątyń powstała w Warszawie, gdzie wraz z członkami różnych wspólnot religijnych doszliśmy do wniosku, że warto otworzyć drzwi świątyń, aby pokazać świat na co dzień niedostępny dla warszawiaków i warszawianek.

Naszym celem jest ukazanie Warszawy, jako miasta wielokulturowego różnorodnego i otwartego, które swe tradycje wielokulturowości pielęgnuje od kilkuset lat. Uważamy, że tego typu inicjatywy mogą umożliwić poznanie grup społecznych zagrożonych stereotypowym postrzeganiem. Jesteśmy przekonani, że bezpośredni kontakt z przedstawicielami mniejszości religijnych pomoże w przełamaniu ewentualnych uprzedzeń.

Tegoroczna Noc Świątyń będzie bardzo wyjątkowa - będzie to już piąta edycja wydarzenia, które co roku pokazuje nam że warszawiacy i warszawianki chcą mieszkać w mieście otwartym i tolerancyjnym oraz, że są ciekawi swoich sąsiadów. Oprócz tego 21 września (gdy obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pokoju, Dzień Przeciwko Dyskryminacji Religijnej oraz Dzień Modlitwy o Pokój) do którego co roku nawiązujemy wypada w tym roku akurat w sobotę. Taka sytuacja zdarza się raz na kilka lat.