Stadion Olimpijski we Wrocławiu

Budowa Stadionu Olimpijskiego we Wrocławiu została zapoczątkowana w 1926 roku i trwała dwa lata. W 1935 roku rozpoczęła się z kolei rozbudowa obiektu, która trwała 4 lata. Stadion jest głównym punktem kompleksu Stadionu Olimpijskiego, w którego skład wchodzą również na przykład: basen kryty, hala sportowa, boiska boczne, strzelnica, korty tenisowe, bieżnia.


Co więcej, w skład kompleksu wchodzi również profesjonalne boisko baseballowe, które było pierwszą tego typu budową w Polsce. Arena gościła w swojej historii 19 spotkań piłkarskich - ostatnie z nich odbyło się w 1987 roku (Polska 4:1 Norwegia). Na co dzień na stadionie swoje mecze rozgrywa drużyna futbolu amerykańskiego, Wrocław Panthers, a także zespół żużlowy - Sparta Wrocław.

Źródło zdjęcia: shutterstock.com  Dodatkowe informacje

  • Pojemność : 11 000 miejsc siedzących
  • Adres : al. Paderewskiego 35, Wrocław
  • Data otwarcia : 1928
  • Drużyna : Sparta Wrocław

  Ciekawostki

  W latach 1989–2008 Stadion Dziesięciolecia wykorzystywany był jako targowisko, które było największe w Europie. Stąd też obiekt nazywa nierzadko “Jarmarkiem Europa”. Dobrze znany wszystkim Polakom Stadion Narodowy został wybudowany dokładnie w tym samym miejscu, w którym w przeszłości znajdował się Stadion Dziesięciolecia.