Stadion Narodowy w Chorzowie

Początki Stadionu Śląskiego sięgają 1956 roku. Od początku swojej historii obiekt gościł największe widowiska sportowe, muzyczne czy rozrywkowe. Stadion od zawsze był także wielofunkcyjny, zatem umożliwiał organizację wydarzeń różnych dyscyplin sportowych, nie tylko piłkarskich. W latach 1957-1969 arena była głównie przeznaczona dla lekkoatletyki oraz zawodów żużlowych.


Z kolei w okresie 2009-2017 Stadion Śląski przeszedł przebudowę, której głównym założeniem była budowa zadaszenia trybun. Na co dzień obiekt pełni funkcję centrum konferencyjno-biznesowego.

Źródło zdjęcia: shutterstock.com  Dodatkowe informacje

  • Pojemność : 54 378 miejsc siedzących
  • Adres : Katowicka 10, Chorzów
  • Data otwarcia : 1 października 2017
  • Drużyna : Reprezentacja Polski

  Ciekawostki

  Na Stadionie Śląskim występowały takie gwiazdy muzyczne jak zespół U2, Iron Maiden czy kultowi przedstawiciele gatunku rocka jak The Rolling Stones. Jeśli zaś chodzi o wydarzenia sportowe, w 1960 roku na chorzowskiej murawie zagościł nawet słynny Brazylijczyk Pele wraz ze swoim klubem FC Santos. Reprezentacja Polski z kolei wygrała tutaj z Anglią (2:0) w 1973 roku podczas eliminacji mistrzostw świata. Co ciekawe, często obiekt ten nazywany jest “Kotłem Czarownic”.